Hizmetlerimiz

Peyzaj

Peyzaj Aplikasyon ve Proje Tasarım

Firmamız bünyesinde bulunan uzman mühendisler tarafından alana gidilip fizibilite çalışması yapıldıktan sonra talepler doğrultusunda projelendirme yapılmaktadır. Bundan sonraki aşamada görsel sunumlar ile iş sonunda ortaya çıkacak olan uygulamanın düzeltmeleri ve eklemeleri yapılmaktadır. Daha sonra alana girilerek uygulamaya başlanmaktadır.

Peyzaj alanlarında kullanılmak üzere bitki temini konusunda kaliteli ve formlu bitki üreten tedarikçilerimizle çalışmaktayız

Peyzaj Bakım Cetveli

Ocak
Genel olarak ekipmanın hazırlandığı bir ay olarak belirlenir. Hava şartlarına göre biçim ve bahçedeki bitkilerde fiziki bir olumsuzluk yaşanmaması için kontroller yapılır.

Şubat
Genel takip ve teknik olarak ilkbahar hazırlıkları yapılır.

Mart
İklim şartlarına bağlı olarak biçim, gübreleme başlatılır. Kök çapalamaları ve mevsimlik dikimi yapılacak olanların otları alınır. İlkbahar form ve gençleştirme budamaları yapılır. Hastalık ve zararlı kontrolları teknik olarak devam eder.

Nisan
Doğanın uyanmaya başladığı (vejetasyonun) gelişmenin hızlandığı bir aydır. Kontrollü bir şekilde ihtiyaca göre gübreleme yapılıp, zararlı ve hastalık takipleri sıklaştırılır, biçim ve sulama başlar, yabancı otlarla fiziksel ve kimyasal mücadele başlar. Kök havalandırması için silindirleme ve tırmıklama yapılır.

Mayıs
Sulama ve biçim periyodik olarak programlı bir şekilde yapılır. Gübreleme ve ilaçlamalar zararlı-hastalık-yabancı ot kontrollerinin ardından yapılır. Ayrıca mevsimlik dikime devam edilir.

Haziran
Sulama ve biçim program dahilinde devam ettirilir, gübreleme kontrollü bir şekilde yapılır. İlaçlamalara teknik raporlar doğrultusunda devam edilir.

Temmuz
Biçim ve sulama program dahilinde devam ederken zararlı ve hastalık kontrolleri teknik de sürdürülür. Yabancı otlarla fiziki ve kimyasal mücadele devam eder.

Ağustos
Biçim, sulama ve yabancı otlarla mücadele rutin olarak devam eder. Zararlı ve hastalık kontrollerinin neticesinde gerek duyulursa ilaçlamalar yapılır.

Eylül
Sulama ve biçim rutin olarak devam ederken hava şartlarına göre gübreleme başlayabilir. Sahada gerekli tamirat ve tadilatlar yapılır. Yabancı otlarla mücadeleye devam ederken çim sahada tırmıklama ve silindirleme yapılır. Zararlı ve hastalıklarla mücadele kontrolleri yapılır.

Ekim
Biçim ve sulama devam eder. Form ve gençleştirme budamaları yapılır. Yabancı otlarla mücadeleye devam edilir. Zararlı ve hastalıklarla mücadele teknik kontrollerle devam eder. Gübreleme kontrollü bir şekilde devam eder.

Kasım
Biçim ve sulama, yabancı otlarla mücadele devam eder. Zararlı ve hastalıklar kontrolü devam eder. Çim sahaya ince bir tabaka kum serilir, kış aylarına karşı dış etkenlerden korunmak için tedbirler alınır.

Aralık
Sulama ve biçim hava şartlarına göre devam eder. Rutin ve teknik kontroller yapılır.

NOT: Yukarıda kısaca belirtilen bakım periyotları teknik kontrollerin hazırlamış olduğu rapor ve hava şartları neticesinde azaltılıp veya arttırılabilir . Sahanın durumuna göre gübrelemeler ve ilaçlamalar farklılık gösterebilir.