Hizmetlerimiz

Fumigasyon

Zirai Fumigasyon

Tarım bakanlığından 24.08.2005 tarih ve 25916 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Zirai Karantina Fumigasyon Yönetmeliği” çerçevesinde, zirai fumigasyon ruhsatı almış olan firmamız tüm fumigasyon alanlarında tüm Türkiyede uygulamalar yapmak üzere gelişmiş kadrosuyla hizmet vermektedir.

Her türlü biyolojik dönemdeki böcekleri ve diğer zararlı hastalık etmenlerini öldürmek amacıyla kapalı bir ortama belirli bir ısıda ve belirli bir miktarda gaz halinde kimyasal bir madde (fumigant) vermek ve belirli bir süre gazı bu ortamda tutmak amacıyla yapılan işlemdir.

Zirai Fumigasyon ruhsatına sahip firmamız şirketlerle çalışmalar yapmaktadır. Zirai fumigasyon uygulamaları çerçevesinde hububatlar, kuru yemişler, kuru meyveler, un ve undan mamüller, baklagiller, kuru tütün, fındık, çay başlıca fumigasyon yapılabilecek ürünlerdir. Gemi ambarları, konteynerler, vagonlar, hububat siloları, değirmenler fumigasyon yapılacak alanlardır.

Yoğun olarak İstanbul, İzmir, mersin, İskenderun, Trabzon, derince, gemlik, antalya limanlarında fumigasyon alanında hizmet vermekteyiz. Ayrıca un ve yem fabrikalarıyla, baklagil depolama ve paketleme fabrikalarıyla, toptan hububat alım satımı yapan firmalarla, gıda ihracatı yapan firmalarla çalışmaktayız.