Hizmetlerimiz

İlaçlama

Haşere Kontrol Hizmetleri ve İlaçlama

27.01.2005 tarih ve 25709 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Halk Sağlığı Alanında Haşerelere Karşı İlaçlama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik” çerçevesinde, gıda üretimi yapan işletmelere haşere kontrol hizmeti yapılmaktadır. Firmamız 27 ocak 2005 tarihinde yürürlülüğe giren Halk Sağlığı Alanında Haşerelere Karşı İlaçlama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik gereğince tüm koşulları sağlayarak haşerelere karşı ilaç uygulama izin belgesi almıştır. Sağlık bakanlığından alınan bu yetkiyle firmamız başta Zonguldak ve şubelerimiz olmak üzere Türkiye’ nin tüm illerinde haşere kontrol hizmetini en gelişmiş yöntemlerle, yüksek teknolojik ürünleri kullanarak ekosisteme zarar vermeden gerçekleştirmektedir. Uygulamalarda kullanılan tüm ürünler FDA ve Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlardır.
Yeryüzünde bulunan tüm zararlılar için pest, herhangi bir bulaşıcı hastalık etmenini taşıyan ve hastalığın bulaşmasına aracılık eden canlılara da vektör terimleri kullanılmaktadır.
 
Pek çok hayvan ve insan hastalığının nedeni, böcekler ve kemirgenler tarafından taşınan organizmalardır. Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de bulaşıcı hastalıklara neden olabilecek vektör konumundaki canlıların sayıları oldukça fazladır. Haşere mücadelesinin ne derece önemli olduğunu tarih boyunca haşerelerin taşıdıkları sıtma, veba gibi hastalıklardan dolayı hayatını kaybeden milyonlarca insan ve kaybolan medeniyetler açıklamaktadır. Dolayısıyla haşere kontrolü 6 milyarı aşan dünya nüfusunun beslenmesi, giyimi ve korunması için kaçınılmazdır.
 
Günümüzde bu zararlıların tamamen yok edilmesi mümkün olmayıp ancak alınan önlemler ile kontrol altına alınmaları söz konusudur.